Dom Muzyki

piktopl

Stowarzyszenie Smolna stara się na skalę swych sił udostępniać Chopina wszędzie tam gdzie to możliwe.  Tym razem w byłej Kawiarni Nowy Świat. W minionym roku odwiedziło to miejsce kilka tysięcy melomanów w 90% obcokrajowców.

Mamy więc po raz pierwszy sytuację, kiedy to w dwóch miejscach Stolicy każdego dnia organizowane są koncerty chopinowskie. Te dwa miejsca dają sobie radę bez zewnętrznego wsparcia. A to dla nas sygnał i dowód, że jest zapotrzebowanie na “DOM MUZYKI”. Miejsce w którym każdego dnia na różnych scenach oferowana byłaby muzyka nie tylko Chopina.

Z przyjemnością, choć wiemy że to zadanie bardzo trudne, podjęliśmy się poprowadzenia Domu Muzyki w Nowym Świecie Muzyki przy ul. Nowy Świat 63, tak by wszystkie muzyczne żywioły miały do niego dostęp. Mamy w tym doświadczenie, a co najważniejsze, wiemy, bo sprawdziliśmy, że kolejne miejsce z muzyką klasyczną gromadzi jeszcze szersze kręgi melomanów. Że są to głównie cudzoziemcy, którzy dowiadują się przy tym do jakiego miasta i do jakich ludzi przybyli. Nasza formuła prowadzenia koncertów odmienna jest od filharmonicznej i stawia na najwyższą jakość, oraz bliskie relacje z publicznością.

Podczas gdy Mannheim, Birmingham czy Enschede z publicznych pieniędzy realizują projekty które poprawiają ich “brzmienie” i przez to wnoszą je na wyższy poziom prestiżu, my ideę Kwartału Muzycznego realizujemy oddolnie, budując koalicje z Towarzystwem im. Fryderyka Chopina, Dzielnicą Śródmieścia i bywa, że z niektórymi agendami “dużego miasta”.

Nadarza się więc historyczna szansa aby w miejscu, które służyło od zawsze muzyce i rozrywce animować DOM MUZYKI, w którym codziennie na obydwu piętrach rozbrzmiewa muzyka. Nie tylko poważna, nie tylko Fryderyka i nie tylko dla wyrobionej widowni.

Dom Muzyki stanowi szansę nie tylko dla mieszkańców Warszawy i turystów, ale również dla artystów, często wybitnych, ale bez miejsca na realizację swych pasji, skazanych na przekwalifikowanie lub emigrację. W interesie nas wszystkich jest by ich w Warszawie zatrzymać.

Serdecznie Państwa namawiamy do odwiedzenia Nowego Światu Muzyki Domu Muzyki w Kwartale Muzycznym Dzielnicy Śródmieście Warszawy.

Aktualne wydarzenia: Nowy Świat Muzyki na FB

2 weeks ago

Przedstawiamy program koncertów chopinowskich na sierpień. W cenie biletu napój bezalkoholowy lub brownie. Zapraszamy !

2 weeks ago
Kortez - "Stare drzewa" (z filmu "Kamerdyner")

'Stare drzewa'❤️...

Nowa piosenka Korteza zatytułowana „Stare drzewa” została napisana specjalnie do filmu Filipa Bajona „Kamerdyner”. W teledysku do utworu skomponowanego przez...

2 weeks ago
Panieneczki - Wyjrzyj ino [live sesja w Kinie Sława]

🌹

Pochodzące z Bydgoszczy neofolkowe Panieneczki od kilku lat pasjonuje historia ziemi kujawskiej. Szeroko pojęte sprawy damsko-męskie oraz zamążpójście, będąc...

3 weeks ago
Mieszkańcy Śródmieścia

Dziękujemy Mieszkańcy Śródmieścia za wspaniały post o naszych koncertach chopinowskich. Na fanpage Mieszkańcy Śródmieścia znajdziecie zawsze aktualne informacje na temat tego co dzieje się ... See more

🎼🎶Chcielibyśmy Wam dzisiaj przypomnieć, że w naszej zaprzyjaźnionej Kawiarni Nowy Świat Muzyki CODZIENNIE odbywają się Koncerty chopinowskie!
#NowyŚwiatMuzyki to jedno z nielicznych ... See more

2 months ago

Tomek Betka &Kana Yatsuzuka

2 months ago

3 months ago

Kobieta w JPGach 🎶

3 months ago

Już za chwilę zaczynamy audycje na żywo w radio Czwórka. Nasza artystka Małgorzata Bańka opowie parę słów o idei koncertu Poświata w ciemności.
Kto jeszcze nie zakupił biletów zapraszamy ... See more

« 1 of 14 »