Dom Muzyki

piktopl

Stowarzyszenie Smolna stara się na skalę swych sił udostępniać Chopina wszędzie tam gdzie to możliwe.  Tym razem w byłej Kawiarni Nowy Świat. W minionym roku odwiedziło to miejsce kilka tysięcy melomanów w 90% obcokrajowców.

Mamy więc po raz pierwszy sytuację, kiedy to w dwóch miejscach Stolicy każdego dnia organizowane są koncerty chopinowskie. Te dwa miejsca dają sobie radę bez zewnętrznego wsparcia. A to dla nas sygnał i dowód, że jest zapotrzebowanie na “DOM MUZYKI”. Miejsce w którym każdego dnia na różnych scenach oferowana byłaby muzyka nie tylko Chopina.

Z przyjemnością, choć wiemy że to zadanie bardzo trudne, podjęliśmy się poprowadzenia Domu Muzyki w Nowym Świecie Muzyki przy ul. Nowy Świat 63, tak by wszystkie muzyczne żywioły miały do niego dostęp. Mamy w tym doświadczenie, a co najważniejsze, wiemy, bo sprawdziliśmy, że kolejne miejsce z muzyką klasyczną gromadzi jeszcze szersze kręgi melomanów. Że są to głównie cudzoziemcy, którzy dowiadują się przy tym do jakiego miasta i do jakich ludzi przybyli. Nasza formuła prowadzenia koncertów odmienna jest od filharmonicznej i stawia na najwyższą jakość, oraz bliskie relacje z publicznością.

Podczas gdy Mannheim, Birmingham czy Enschede z publicznych pieniędzy realizują projekty które poprawiają ich “brzmienie” i przez to wnoszą je na wyższy poziom prestiżu, my ideę Kwartału Muzycznego realizujemy oddolnie, budując koalicje z Towarzystwem im. Fryderyka Chopina, Dzielnicą Śródmieścia i bywa, że z niektórymi agendami “dużego miasta”.

Nadarza się więc historyczna szansa aby w miejscu, które służyło od zawsze muzyce i rozrywce animować DOM MUZYKI, w którym codziennie na obydwu piętrach rozbrzmiewa muzyka. Nie tylko poważna, nie tylko Fryderyka i nie tylko dla wyrobionej widowni.

Dom Muzyki stanowi szansę nie tylko dla mieszkańców Warszawy i turystów, ale również dla artystów, często wybitnych, ale bez miejsca na realizację swych pasji, skazanych na przekwalifikowanie lub emigrację. W interesie nas wszystkich jest by ich w Warszawie zatrzymać.

Serdecznie Państwa namawiamy do odwiedzenia Nowego Światu Muzyki Domu Muzyki w Kwartale Muzycznym Dzielnicy Śródmieście Warszawy.

Aktualne wydarzenia: Nowy Świat Muzyki na FB

5 years ago
Queen - My Melancholy Blues (Official Lyric Video)

Subscribe to the Official Queen Channel Here http://bit.ly/Subscribe2Queen Queen - My Melancholy Blues (Official Lyric Video) Taken from News Of The World, 1...

5 years ago

5 years ago

5 years ago
Bob & Earl - Harlem Shuffle

❤️❤️❤️

Beschreibung

5 years ago

Wystawa "Punkt Widzenia".
Wystawę można oglądać codziennie w godzinach 12-17 / 18-20
Koncert Chopin 17-18
Zapraszamy 🙂

5 years ago
Magda Bereda wydała pierwszy singiel! Czy 'W niepewności' będzie prawdziwym hitem?

Są już efekty nagrań teledysku młodej youtuberki Magdy Beredy. Więcej o naszej współpracy i kawiarni można znaleźć na stronie radio Eska. A już w grudniu zapraszamy na występ Grupy ... See more

Kilka dni temu młoda youtuberka, która na swoim kanale od zawsze bawi się muzyką - wydała swój pierwszy, niebanalny singiel.

5 years ago

Dziękujemy za chwile dla których
warto żyć .
Wernisaż „Punkt Widzenia „

Agata de Virion& Ewa Krajewska
Piękne zdjęcia piękne słowa
magia krążyła w powietrzu.
... See more

5 years ago

❤️❤️❤️

« 1 of 21 »