Dom Muzyki

piktopl

Stowarzyszenie Smolna stara się na skalę swych sił udostępniać Chopina wszędzie tam gdzie to możliwe.  Tym razem w byłej Kawiarni Nowy Świat. W minionym roku odwiedziło to miejsce kilka tysięcy melomanów w 90% obcokrajowców.

Mamy więc po raz pierwszy sytuację, kiedy to w dwóch miejscach Stolicy każdego dnia organizowane są koncerty chopinowskie. Te dwa miejsca dają sobie radę bez zewnętrznego wsparcia. A to dla nas sygnał i dowód, że jest zapotrzebowanie na “DOM MUZYKI”. Miejsce w którym każdego dnia na różnych scenach oferowana byłaby muzyka nie tylko Chopina.

Z przyjemnością, choć wiemy że to zadanie bardzo trudne, podjęliśmy się poprowadzenia Domu Muzyki w Nowym Świecie Muzyki przy ul. Nowy Świat 63, tak by wszystkie muzyczne żywioły miały do niego dostęp. Mamy w tym doświadczenie, a co najważniejsze, wiemy, bo sprawdziliśmy, że kolejne miejsce z muzyką klasyczną gromadzi jeszcze szersze kręgi melomanów. Że są to głównie cudzoziemcy, którzy dowiadują się przy tym do jakiego miasta i do jakich ludzi przybyli. Nasza formuła prowadzenia koncertów odmienna jest od filharmonicznej i stawia na najwyższą jakość, oraz bliskie relacje z publicznością.

Podczas gdy Mannheim, Birmingham czy Enschede z publicznych pieniędzy realizują projekty które poprawiają ich “brzmienie” i przez to wnoszą je na wyższy poziom prestiżu, my ideę Kwartału Muzycznego realizujemy oddolnie, budując koalicje z Towarzystwem im. Fryderyka Chopina, Dzielnicą Śródmieścia i bywa, że z niektórymi agendami “dużego miasta”.

Nadarza się więc historyczna szansa aby w miejscu, które służyło od zawsze muzyce i rozrywce animować DOM MUZYKI, w którym codziennie na obydwu piętrach rozbrzmiewa muzyka. Nie tylko poważna, nie tylko Fryderyka i nie tylko dla wyrobionej widowni.

Dom Muzyki stanowi szansę nie tylko dla mieszkańców Warszawy i turystów, ale również dla artystów, często wybitnych, ale bez miejsca na realizację swych pasji, skazanych na przekwalifikowanie lub emigrację. W interesie nas wszystkich jest by ich w Warszawie zatrzymać.

Serdecznie Państwa namawiamy do odwiedzenia Nowego Światu Muzyki Domu Muzyki w Kwartale Muzycznym Dzielnicy Śródmieście Warszawy.

Aktualne wydarzenia: Nowy Świat Muzyki na FB

2 days ago

17:30 Wstęp wolny

Dziś mamy zaszczyt gościć
Sean Sutherland uczestnika
IV Międzynarodowego Konkursu
im.Fryderyka Chopina dla
Pianistów Amatorów, który zagra w Nowym Świecie ... See more

2 days ago

17:00 Wstęp wolny

Dziś mamy zaszczyt gościć
Justin Kennedy
uczestnika IV Międzynarodowego Konkursu Im.Fryderyka Chopina dla
Pianistów Amatorów, który zagra w Nowym Świecie Muzyki.

1 week ago

Komeda ❤️

2 weeks ago
Timmy Thomas - Why can't we live together

🦋

Timmy Thomas - Why can't we live together album: why can't we live together (1972)

2 weeks ago
Chopin przed śmiercią nie chciał spowiedzi. Jednak pewien kapłan go przekonał. Jak?

Miłej lektury

Załamana wiara Chopina Życie religijne Fryderyka skończyło się właściwie wraz z jego wyjazdem z Warszawy, 2 listopada 1830 roku. Ludzie, którymi otaczał się na emigracji, raczej nie byli ... See more

2 weeks ago

UWAGA UWAGA
Z powodów problemów technicznych skrzynek mailowych, podajemy maile zastępcze na które można się z nami kontaktować.

General Manager
Beata Etienne ... See more

2 weeks ago
Don't Stop 'Til You Get Enough - Jacob Collier

Miłego dnia

Jacob Collier battles a Yamaha DC7X ENPRO Disklavier Piano, performing one of the most iconic pop songs of the 20th Century, live at the YouTube Space NY. Gr...

« 1 of 16 »