Dom Muzyki

piktopl

Stowarzyszenie Smolna stara się na skalę swych sił udostępniać Chopina wszędzie tam gdzie to możliwe.  Tym razem w byłej Kawiarni Nowy Świat. W minionym roku odwiedziło to miejsce kilka tysięcy melomanów w 90% obcokrajowców.

Mamy więc po raz pierwszy sytuację, kiedy to w dwóch miejscach Stolicy każdego dnia organizowane są koncerty chopinowskie. Te dwa miejsca dają sobie radę bez zewnętrznego wsparcia. A to dla nas sygnał i dowód, że jest zapotrzebowanie na “DOM MUZYKI”. Miejsce w którym każdego dnia na różnych scenach oferowana byłaby muzyka nie tylko Chopina.

Z przyjemnością, choć wiemy że to zadanie bardzo trudne, podjęliśmy się poprowadzenia Domu Muzyki w Nowym Świecie Muzyki przy ul. Nowy Świat 63, tak by wszystkie muzyczne żywioły miały do niego dostęp. Mamy w tym doświadczenie, a co najważniejsze, wiemy, bo sprawdziliśmy, że kolejne miejsce z muzyką klasyczną gromadzi jeszcze szersze kręgi melomanów. Że są to głównie cudzoziemcy, którzy dowiadują się przy tym do jakiego miasta i do jakich ludzi przybyli. Nasza formuła prowadzenia koncertów odmienna jest od filharmonicznej i stawia na najwyższą jakość, oraz bliskie relacje z publicznością.

Podczas gdy Mannheim, Birmingham czy Enschede z publicznych pieniędzy realizują projekty które poprawiają ich “brzmienie” i przez to wnoszą je na wyższy poziom prestiżu, my ideę Kwartału Muzycznego realizujemy oddolnie, budując koalicje z Towarzystwem im. Fryderyka Chopina, Dzielnicą Śródmieścia i bywa, że z niektórymi agendami “dużego miasta”.

Nadarza się więc historyczna szansa aby w miejscu, które służyło od zawsze muzyce i rozrywce animować DOM MUZYKI, w którym codziennie na obydwu piętrach rozbrzmiewa muzyka. Nie tylko poważna, nie tylko Fryderyka i nie tylko dla wyrobionej widowni.

Dom Muzyki stanowi szansę nie tylko dla mieszkańców Warszawy i turystów, ale również dla artystów, często wybitnych, ale bez miejsca na realizację swych pasji, skazanych na przekwalifikowanie lub emigrację. W interesie nas wszystkich jest by ich w Warszawie zatrzymać.

Serdecznie Państwa namawiamy do odwiedzenia Nowego Światu Muzyki Domu Muzyki w Kwartale Muzycznym Dzielnicy Śródmieście Warszawy.

Aktualne wydarzenia: Nowy Świat Muzyki na FB

1 month ago

Tomek Betka &Kana Yatsuzuka

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
1 month ago

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
2 months ago

Kobieta w JPGach 🎶

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
2 months ago

Już za chwilę zaczynamy audycje na żywo w radio Czwórka. Nasza artystka Małgorzata Bańka opowie parę słów o idei koncertu Poświata w ciemności.
Kto jeszcze nie zakupił biletów zapraszamy ... See more

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
2 months ago
Cudowna Poświatowska

O to parę słów na temat spektaklu muzycznego Poświata w ciemności. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu Małgorzatą Bańką na polskamowi.pl, a w środę widzimy się o 20:00 w Nowym Świecie ... See more

Małgorzata Bańka, kompozytorka, pianistka, wokalistka, aktorka. Polskamowi.pl publikuje rozmowę z tą utalentowaną

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
2 months ago
POŚWIATA W CIEMNOŚCI

Bilety na koncert można zakupić w kawiarni lub przez ebilet.pl. Widzimy się już 9 maja o 20:00.

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie POŚWIATA W CIEMNOŚCI - performance oparty o teksty Haliny Poświatowskiej, którym towarzyszyć będzie muzyka Małgorzaty Bań...

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
2 months ago
POŚWIATA W CIEMNOŚCI

POŚWIATA W CIEMNOŚCI. Dziękujemy dlaLejdis.pl za publikację.

POŚWIATA W CIEMNOŚCI w Warszawie.

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
2 months ago

Zapraszamy dziś na koncert uczniów LO im. Narcyzy Żmichowskiej o 19:30.

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
« 1 of 14 »