Dom Muzyki

piktopl

Stowarzyszenie Smolna stara się na skalę swych sił udostępniać Chopina wszędzie tam gdzie to możliwe.  Tym razem w byłej Kawiarni Nowy Świat. W minionym roku odwiedziło to miejsce kilka tysięcy melomanów w 90% obcokrajowców.

Mamy więc po raz pierwszy sytuację, kiedy to w dwóch miejscach Stolicy każdego dnia organizowane są koncerty chopinowskie. Te dwa miejsca dają sobie radę bez zewnętrznego wsparcia. A to dla nas sygnał i dowód, że jest zapotrzebowanie na “DOM MUZYKI”. Miejsce w którym każdego dnia na różnych scenach oferowana byłaby muzyka nie tylko Chopina.

Z przyjemnością, choć wiemy że to zadanie bardzo trudne, podjęliśmy się poprowadzenia Domu Muzyki w Nowym Świecie Muzyki przy ul. Nowy Świat 63, tak by wszystkie muzyczne żywioły miały do niego dostęp. Mamy w tym doświadczenie, a co najważniejsze, wiemy, bo sprawdziliśmy, że kolejne miejsce z muzyką klasyczną gromadzi jeszcze szersze kręgi melomanów. Że są to głównie cudzoziemcy, którzy dowiadują się przy tym do jakiego miasta i do jakich ludzi przybyli. Nasza formuła prowadzenia koncertów odmienna jest od filharmonicznej i stawia na najwyższą jakość, oraz bliskie relacje z publicznością.

Podczas gdy Mannheim, Birmingham czy Enschede z publicznych pieniędzy realizują projekty które poprawiają ich “brzmienie” i przez to wnoszą je na wyższy poziom prestiżu, my ideę Kwartału Muzycznego realizujemy oddolnie, budując koalicje z Towarzystwem im. Fryderyka Chopina, Dzielnicą Śródmieścia i bywa, że z niektórymi agendami “dużego miasta”.

Nadarza się więc historyczna szansa aby w miejscu, które służyło od zawsze muzyce i rozrywce animować DOM MUZYKI, w którym codziennie na obydwu piętrach rozbrzmiewa muzyka. Nie tylko poważna, nie tylko Fryderyka i nie tylko dla wyrobionej widowni.

Dom Muzyki stanowi szansę nie tylko dla mieszkańców Warszawy i turystów, ale również dla artystów, często wybitnych, ale bez miejsca na realizację swych pasji, skazanych na przekwalifikowanie lub emigrację. W interesie nas wszystkich jest by ich w Warszawie zatrzymać.

Serdecznie Państwa namawiamy do odwiedzenia Nowego Światu Muzyki Domu Muzyki w Kwartale Muzycznym Dzielnicy Śródmieście Warszawy.

Aktualne wydarzenia: Nowy Świat Muzyki na FB

["error","(#200) Provide valid app ID"]
5 years ago

A dziś mały gościnny koncert Grzegorza Markowskiego.

5 years ago

Po raz trzeci w Nowym Świecie Muzyki zostawimy otaczający nas pęd i zgasimy światło.
Tym razem spotkamy się w zimowy wieczór na koncercie w ciemności 🙂

5 years ago
No Logo & Maria Sadowska "SERCE NA SYGNALE"

Dziękujemy za „Serce na sygnale”
Pierwszy raz grane w NSM❤️❤️❤️

Reżyseria:Joanna Krochmalska Zdjecia: Michał Gościk Produkcja: No Logo production Światło: Cezary Czyż Operator kamery: Paweł Turel Współpraca produkcyjna: J...

5 years ago

Idealne połączenie dobrego humoru i muzyki. Tak można określić Grupę Mocarta. Zagrają u nas już 3 grudnia. Serdecznie zapraszamy.
Link do biletów na wydarzeniu.

5 years ago
Jakub Józef Orliński - Countertenor

❤️

One of my favorite artists: Lukas Graham also has his release day today!! Congrats Can't wait to hear the whole Purple Album.

Not only "Anima Sacra" is out, with it comes a video made by super good ... See more

5 years ago
Agnes Obel - The Curse (Official Video)

„Powiedz mi czy kiedykolwiek poznam szczęście w nieszczęściu”

'The Curse' is taken from Agnes' new album 'Aventine' out now and available here: http://www.agnesobel.com The single is available from iTunes here: http://s...

5 years ago

Z

5 years ago
Bez makijażu i retuszu. Portrety kobiet, które nie boją się natury

Dziękujemy
To był wyjątkowy wieczór.

Oglądając wystawę zdjęć "Less is more" trudno nie zgodzić się z jej przesłaniem. Piękno nie ma wieku.

« 2 of 21 »