Warszawski Kwartał Muzyczny

piktopl

Idea Warszawskiego Kwartału Muzycznego zakłada wspieranie działań na rzecz rozwoju sceny muzycznej i artystycznej oraz nawiązania współpracy pomiędzy drobnymi przedsiębiorcami a artystami zamieszkującymi dzielnice miasta.

Obszar warszawskiego Śródmieścia jest idealny do realizacji idei Kwartału: jego zachodnia granica to prestiżowy Trakt Królewski, obszar usytuowany przy Skarbie Wiślanej, miejscu od wieków kojarzonych z wysoką kulturą, a przede wszystkim, na obszarze “Kwartału” znajduje się wiele instytucji związanych z Fryderykiem Chopinem – np. Muzeum, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina oraz inne szkoły muzyczne. Wymienione czynniki pozwalają nie tylko zaangażować mieszkańców w tworzenie Kwartału Muzycznego, ale także dotrzeć z wartościowymi wydarzeniami artystycznymi do szerszej publiczności.

 

Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym można połączyć sztukę z tkanką miejską. Bierzemy przykład z innych stolic europejskich, gdzie muzyka jest ważnym elementem krajobrazu. Warszawa nie ma wiele do zaproponowania turystom, natomiast muzyka zawsze łączy.

Między Alejami Jerozolimskimi, skarpą wiślaną i ulicą Sewerynów, ulicą Oboźną a Nowym Światem powstał muzyczny kwartał – miejsce, które odmienia charakter centrum stolicy i uwalnia nową energię do wspólnych działań.

Jak wygląda Kwartał muzyczny?
Przedsiębiorcy, którzy mają swoje restauracje, bary, teatry, zapraszają do swoich wnętrz muzyków, żeby te przestrzenie były wypełnione muzyką. Muzyka nie ma być tłem, ma być grana na żywo, ma uwodzić przechodniów i zapraszać, ma charakteryzować miasto, ma być dedykowana osobom słuchającym.

 

 

~

Piszą o nas:

naszemiasto.pl: Muzyka na żywo na warszawskich ulicach – powstaje Kwartał Muzyczny

Polska The Times: Kwartał Muzyczny w stolicy

Gazeta Wyborcza: W centrum powstanie Warszawski Kwartał Muzyczny